Global flag icon
Global
Albania flag icon
Albania
Brazil flag icon
Brazil
Chile flag icon
Chile
Croatia flag icon
Croatia
Finland flag icon
Finland
France flag icon
France
Germany flag icon
Germany
India flag icon
India
Ireland flag icon
Ireland
Italy flag icon
Italy
Netherlands flag icon
Netherlands
Norway flag icon
Norway
Peru flag icon
Peru
Poland flag icon
Poland
Portugal flag icon
Portugal
Spain flag icon
Spain
Sweden flag icon
Sweden
Türkiye flag icon
Türkiye
United Kingdom flag icon
United Kingdom
United States flag icon
United States

Nihai Tüketiciler İçin Elektrik Tedariği

Statkraft var olan hizmetlerine ek olarak, 2020 yılı itibariyle elektrik tüketimi yüksek olan nihai tüketicilere yönelik temiz elektrik tedariğine başlamıştır.

Statkraft, yüksek tüketimli tüketicilere sunduğu elektrik tedarik hizmetini, müşterilerinin lisanslı piyasa katılımcılarının sahip olduğu esnekliğe erişmelerini sağlayarak gerçekleştirmektedir. Portföyündeki tüketicilerin elektrik tedariğini sağlarken piyasa uzmanlığı ve finansal gücü aracılığıyla piyasa risklerini yönetecek çözümler sunarak enerji maliyetlerini en aza indirmektedir.

Son Kaynak Tedarik Tarifesi nedir?

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından yayımlanan Son Kaynak Tedarik Tarifesinin Düzenlenmesi Hakkında Tebliğ hükümleri gereği 1 Ocak 2020 yılı itibari ile Son Kaynak Tedarik Tarifesi kapsamında yıllık tüketimi 7 milyon kWh ve üzerinde olan aboneler yüksek tüketimli tüketici olarak tanımlanmış olup, bu tüketiciler son kaynak tarife grubundan elektrik kullanmaktadır.

Son kaynak tarife fiyatı ilgili ayın ağırlıklı Piyasa Takas Fiyatı (PTF) ortalaması ve YEKDEM bedeli toplamının üzerine hizmet bedeli eklenerek hesaplanmaktadır.

Türkiye’nin neresinde olursanız olun, şirketinize Statkraft’ın global deneyimi ve uzmanlığı ile, size özel avantajlı tekliflerimizi görüşmek ve enerji danışmanlığı hizmetlerimizden faydalanabilmek bizimle iletişime geçebilirsiniz.